Monika Sidorová

Monika Sidorová

URL webstránky: Monikprofilovka.jpg

Náboženstvo považujem za jedno z najväčších psychologických otroctiev.

Človek nevie a nikdy nebude vedieť odkiaľ prišiel a kam odíde. To je fakt, ktorý je potrebné si uvedomiť. Určité záhady sveta nám ostanú neodhalené a môžu naše mysle chcieť vedieť... Tajomstvo ostane tajomstvom :) A je to dobré, musíme sa raz a navždy vzdať potreby všetko vedieť.

Ale človek potrebuje vysvetlenia a potrebuje návody a potrebuje opory a potrebuje istoty. A toto všetko je úrodnou pôdou pre vznik miliónov náboženstiev. Všetko sú to fikcie, všetko ilúzie, ktoré vyžadujú slepú vieru.  Viera je pre tých, ktorí nevedia. Väčšina z nich káže a nevie, iba rozpráva naučené. A keby vedeli, nikdy by nemali tú drzosť zasahovať vám do vašej slobody, brať vám sebaúctu vyžadovaním si oddanosti a poslušnosti a viedli by vás k božstvu vo vás, k vášmu vlastnému poznaniu, k tepu vášho srdca.

Tento častokrát nevedomý strach človeka – že nevie odkiaľ prišiel a kam pôjde je skvelou príležitosťou, ktorá dala vzniknúť rôznym božstvám. A tak si každé vymysli Boha, Nebo, Peklo, Pravidlá, Zákonníky života. A povedia, že „vedia“. A toto ich „vedenie“ je ich mocou. Vzbudia vo vás strach, lebo vy neviete a povedia vám, čo máte robiť, lebo oni „vedia“.

A ak nechcete skončiť v pekle, musíte veriť!!! Viera, ach tá viera. Aké to je len smiešne. Keď niečomu  verím, to nestačí. Musím vedieť, mať vlastnú skúsenosť a poznanie – a potom mi je viera nanič. Pretože viem. Viera slúži na potláčanie obrovských pochybností. Zoberte ľuďom ich vieru a ostanú zúfalé pochybnosti, ostane nahota a ostanú sami bez vyššej moci, ostanú oni a tento nepoznaný svet. A toho sa ľudia boja. Majú strach a preto radšej príjmajú nezmyselné viery a obmedzenia. Čudujem sa, že to človeku stále nedochádza... Je to jednoduché, je to tak prehľadná manipulácia, verejná manipulácia, že nič nemôže byť nad slnko jasnejšie.

A máte strach z pekla a zatratenia a trestu a budúceho života a každá viera plodí rôzne druhy strachov. A tak poslúchate, dodržujete (snažíte sa) prikázania, pravidlá, rád – a potom ľutujete. A žijete v pocitoch viny, pretože niektoré nezmysly ozaj nemôžete dodržiavať a potom sa cítite vinne, pretože hrešíte a pretože hrozí peklo a pretože potom idete na spoveď, odriekate, trestáte sa a neviem ešte aké praktiky a techniky pokrokové volíte.

Náboženstvo totálne potláča prirodzenosť človeka, prirodzenosť ľudskej bytosti, ktorá patrí tejto záhadnej Existencii, tejto Prírode a nie nejakému vykonštruovanému Bohu, kvôli ktorému vzniklo a vzniká na svete oveľa viac nepokojov ako pokojov. A každá viera si myslí, že je tá správna a ostatné sú nesprávne. Čo sú to za nezmysly? A dokonca vedú proti sebe vojny! Križiacke výpravy, Džihád.... To je Boh? To je Láska? To je Pokoj? To je Mier? Veď to je absurdita.

Príkladov, ako náboženstvo ničí život a prirodzenosť človeka, tých by bolo. Tak vezmite si také náboženstvo, ktoré zakazuje predmanželský sex. Narodí sa človek, ktorý má potrebu spoznávať, chce milovať, skúma a túži vyjadriť svoju sexualitu, je mladý, silný. Ale vychovávajú ho v pravidle, že sex až po manželstve (o ktorom možno ešte ani nepremýšľa) a v takejto výchove má potom 2 možnosti, kde trpí tak či onak: Buď to robí a musí to robiť potajme a potom má z toho zlý pocit, alebo to nerobí a potláča a trpí taktiež – a nie je nič silnejšie ako sexuálna energia, ktorá keď sa potlačí, zvrhne sa do úchyliek a zvráteností. Ahha a zabudla som, nemôže ani masturbovať! Tak dámy a páni, tomuto sa hovorí potláčanie prirodzenosti a takto vznikajú sexuálne úchylky, deviácie a podobné záležitosti. Ale hold, takto to nadiktoval Boh, tak ho ideme slepo počúvať, lebo kto vie, či neskončíme v pazúroch šéfa horúceho pekla! :)

Je náboženstvo, ktoré zakazuje v noci piť vodu. Budete hriešnik, ak sa v noci napijete!!!! Čo vás po tom, že ste smädní a že telo si žiada tekutiny, Boh chce, aby ste v noci nepili!!!!! A tak trpíte zas. Keď sa napijete – trpíte preto, lebo ste porušili rád, keď nie, trpíte preto, lebo ste smädní. Myslíte, že je to normálne?

Existujú mnísi, ktorý žijú tým najasketickejším spôsobom života. Áno, máme tu ďalšiu zaujímavosť- čím viac trápite svoje telo, popierate prirodzenosť, potláčate a ničíte všetko, čo je vo vás prirodzené, tým ste svätejší. Čo je to za hlúposť??? Ničíte to najcennejšie čo máte, vaše telo, váš život, ktorý je vzácnym darom – to má byť svätosť?

Ako keď vysväcovali pápeža. Pýtam sa spolubývajúcej Majky, ktorá to sledovala: Prosím, aké sú podmienky vysvätenia???? Čo musím splniť aby som bola svätá???? Kto to určuje???? Veď je to smiešne a zarážajúce je, že ešte stále je na svete toľko ľudí, čo týmto nezmyslom verí. Ale strach je mocný, strach je najmocnejšou emóciou ľudstva. A tak radšej slepo a hlúpo verím, ako by som mal ostať sám pred existenciou, bez oporných a opojných nezmyslov. Bez toho, aby som sa spýtal - súhlasí s tým moje srdce a telo?

A naspäť k tým mníchom. Tak oni majú zakázané pozrieť sa na ženu. Nosia celý čas dáždniky a pre istotu žijú hlboko v horách, medzi štyrmi múrmi, kde je tá najmenšia pravdepodobnosť, že sa objaví žena. A je to úplne jedno, pretože tá žena žije v ich myšlienkách a predstavivosti. Nájde si ich všade. Pretože čím viac chcete niečo potlačiť, tým viac sa to bude k vám silnejšie vraciať. Je absolútne normálne a prirodzené, že muž túži po žene a žena po mužovi. Je to dar prírody. Ale tak možno sa svätým stanete, keď si začnete klamať, že to tak nie je, resp. nebude a odídete do hôr :)

Je veľmi jednoduché zistenie, či to, čo káže náboženstvo je normálne alebo nie. Dajte si jednoduchú otázku: Keby toto robili všetci ľudia na svete, ako by svet vyzeral????

Vravím vám, že vieru nepotrebujete. Potrebujete viac vnímavosti, viac citlivosti voči sebe samým a okoliu. Potrebujete sa viac pýtať a skúmať a nebrať hotové odpovede. Potrebujete pochybovať, potrebujete vyhodiť všetko, čo nepatrí k vám, ale prijali ste to. Potrebujete vedieť a nie veriť. A to je obrovský rozdiel.

Ako nám za čias pobytu na Gymnáziu – nazývam to utrpením, učiť sa toľké nezmysly, pán kaplán rozprával o vzniku sveta. A ja počúvam a počúvam.... A hovorím: „Neverím v to, čo nevidím a necítim“ a kaplán: „Ale tak to je.“ a ja: „A kde je dôkaz? Kto bol pri vzniku sveta? Kto sa vrátil z hrobu – z vášho neba či pekla a rozprával nám o tom?“  Tak prečo teda veríte???? On: „Tak to hovorí sväté písmo.“ Tomu hovorím odpoveď!!! :) Ale na svete existuje toľko písiem, prečo práve toto? Takéto debaty sú zbytočné. Jedna fikcia strieda druhú...

Zahoďte fikcie. Jediné, čomu môžete veriť je vlastné poznanie. Jeho príchuť nenahradí nič na svete a nič na svete to nebude môcť ani spochybniť.

Jediným náboženstvom je vaše vlastné, vaša prirodzenosť, tep vášho srdca v súlade s tepom Prírody – tejto Existencie. Jediné, čomu môžete veriť je vedenie vášho srdca. Jediné pravidlá sú pravidlá vašej prirodzenosti.

A jediným hriechom na svete, ktorý môžete spáchať je nebyť sám sebou.

A jediné božstvo – pozrite sa okolo seba, otvorte oči. Všetko okolo vás je božské.

A ak by malo existovať jediné  náboženstvo sveta, keď ho už tak nutne potrebujeme, tak by ním bola Láska. A boli by zničené všetky náboženstva sveta, ktoré nesú spoločné meno – Strach.

Skrýva sa vo vás idiot i génius. Idiot je samozrejme omnoho silnejší, pretože ma dlhší vývoj, zatiaľ čo génius má veľmi tichý, slabý hlások.

Skutočná dôvera prichádza jedine na základe pochybností, kladení otázok, priezkumu. Falošná dôvera, ktorú známe ako vieru, prichádza tak, že zabije pochybnosť, zruší kladenie otázok, zruší akékoľvek skúmanie, hľadanie, pátranie a poskytuje ľuďom hotové pravdy.

Zo skutočne skvostného dielka: Inteligencia od autora menom OSHO :)

Strana 1 z 14
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika