Osho o zamilovanosti

Napísal(a) , 01. 04. 2014
Kategória: Myšlienka dňa

Pokiaľ sa niekto zamiluje, hovorí sa o ňom, že stratil hlavu. Ľudia tvrdia, že sa zbláznil. Pokiaľ ste zamilovaní, ale nieste pritom blázni, tak nie ste skutočne poriadne zamilovaní. Musíte stratiť hlavu. Pokiaľ zostane hlava nedotknutá a funguje ďalej ako prv, tak to nie je láska, pretože v láske musí hrať hlavnú rolu srdce. Je to funkcia srdca. 

Stává sa, že keď sa zamiluje veľmi racionálny človek, začne sa chovať hlúpo. Sám cíti, aký nezmysel robí, aké je to bláznovstvo. 
Čo to vyvádza? Potom sa jeho život rozdelí na dve časti, vzniknú dva svety. Srdce je intímnym svetom ticha. A akonáhle takýto človek vyjde z domu, vystúpi zo svojho srdca. Žije v okolnom svete, kde zase funguje jeho hlava - a dolu k srdci zostúpi len vtedy, keď miluje. Ale je to veľmi obtiažné. Je to veľmi obtiažné a bežne sa to nestáva. 

Pre písanie komentárov sa prihláste
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika