Žiť naplno! Na čo ešte čakáš?

Napísal(a) , 01. 02. 2014
Kategória: Škola života

Žiť naplno! Znamená pre každého ináč ;)

Poznáte tie motivačné videá, kde na vás kričia – ži naplno! Buď sám sebou! Buď zviera! Užívaj si čo i len chceš! J

To je všetko krásne, ale... Stále musí byť to ale J

Ide o jednu vec a to: Dávajte si opäť pozor na to, či to vaše „rozpustilé užívanie si“ nie je len ďalšou imitáciou, len ďalším prisvojeným divadielkom, len ďalšou vašou dočasnou identitou. Či to nie je náhodou podľa nejakého vzoru, nejakého filmu, atď.

Dnes je mnoho vzorov, ktoré vám chcú ukázať, ako si užívať život naplno.
Ale čo je to užívať si život naplno? Pre každého je to niečo iné... Ale vedieť, kedy si skutočne užívam a je to trvalé a kedy som len v opare dočasnej eufórie. To si opäť žiada vaše majstrovstvo-uvedomovanie si samého seba.

Život skutočne prežitý, existenciálne a pravdivo je životom, ktorý nepozná utrpenie, znudenosť, sklamanosť, prepad do tmy a depresie – ktoré väčšinou prichádzajú po euforických zážitkoch, kde ste vystrelení horeee až k nebesám a zdá sa vám, že tie prekrásne pocity snáď neustojíte.

Tieto pocity sú však vyvolané niečím zvonku, je to impulz, podnet z okolia. Či už ide o alkohol, drogy, sex, „lásky-nelásky“, dočasný úspech, pochvala, uznanie, obdiv, sláva, peniaze, pocit dôležitosti, velebenie ega atď.

Ak vám pocit žitia naplno dodávajú stavy eufórie, nejedná sa o pravú radosť a hlavne nie o trvalú. Po odznení eufórie prichádza nevyhnutne prepad – je to zákon harmónie a rovnováhy, inteligencie prírody J Skúste si to odsledovať a uvidíte.

Zážitky a pôžitky prichádzajú a odchádzajú a sú tu na to, aby sme si ich vychutnali, ale nebráňme sa aj tej nami nazývanej „odvrátenej“ stránke bytia. Verte tomu, že práve tie najmenej potešiteľné udalosti, tie, ktoré vám spôsobujú bolesť sú pre vás skutočne cenné. Sú známkou rastu, impulzom, popudom k tomu, aby ste si uvedomili niečo o sebe. Ak budete vnímať každý „pád“ ako príležitosť rastu, pozdvihnete svoje vedomie na vyššiu úroveň.

Na svete neexistuje nič, čo by malo tú moc vziať vám radosť z bytia, života v každom jeho odtieni. Odovzdanosť každému okamihu, jeho precítenie a neposudzovanie. Uvedomovanie si toho, čo sa deje a neodporovanie tomu, čo sa deje. Nehnevať sa na svet preto, lebo neplní všetky naše predstavy.

Radosť a šťastie je vnútroný stav. Stav, ktorý máte v sebe, len musíte odhodiť všetko, čo vám bráni prežívať ho. Je to stav, ktorý slovami opísať nemôžeme, iba ho môžeme zažiť a vtedy stratíme slová. Je to tichá a sústavná radosť z každodenných maličkostí, ktoré nám ukazujú, čo je zmyslom života.

A preto môžete skúšať a zažívať všetko, na čo si len pomyslíte, ale vnímajte, či to chce vaša duša, alebo vaše ego. Duša je večná, a ego je len ilúzia. Ilúziu môžete kŕmiť koľko chcete a nikdy nebude mať dosť. Keď budete sýtiť dušu, rozsvietite ňou svet okolo.

A čo je pokrmom duše? Láska. V akejkoľvek podobe. Ten pocit poznáte, tak nachádzajte tie činnosti, pri ktorých ho zažívate. Je vo vás a čaká na privolanie a vyjadrenie.

A môžete si vybrať, sú to alkoholické seansy, orgie, diskotéky, svet klamov a lží, bolesti vs. radosti, mámivé umelé opojenie zmyslov alebo vám stačí len pohľad na mohutný strom, ktorý sa tiahne k nebesám a môžete ho hoc aj objať, úsmev priateľov, pekné uprimné a pravdivé slovo, čerstvý vzduch, sneh, vánok, celým svetom pulzujúci a prestupujúci život? Alebo všetko dokopy?

Je to všetko pre nás – a ani jedno nie je lepšie, či horšie. Rozhodujúci  je VÁŠ POCIT a VAŠE JA, ktoré musí zabudnúť na morálku, konvencie, dogmy, predsudky, predpojatosť, rozmarnosť etikety, bohapustosť kostolov a byť tým, čím túži byť.  Vytvoriť si vlastný kódex Rebela, ktorý nie je trvalý, ale mení sa vašim vývojom a rastom.

Život je jedna neustále sa meniaca rozprávka. A šťastné či nešťastné konce existujú len v našich mysliach, ktoré im také prívlastky dávajú J

Koľko vás je takých, ktorí túžite urobiť niečo, z celého srdca, duše, bláznivosti a nerobíte to? Otázka je, prečo? Pre koho žiješ? Pre to, aby raz niekto pri tvojom hrobe stál a povedal – to bol „slušný“ človek? Ale čo je to „slušný človek“??? A čo vlastne máš z tohto nezmyselného kvázi uznania?

Zapredáš svoju dušu, svoj život svetu, ktorý ťa chce mať takého, ako nie si. Popremýšľaj nad životom, čo žiješ, či je skutočne tvoj a pre teba a nie pre niekoho iného J A určite na svete bude taký, tebe podobný, ktorý s tebou pôjde do toho! To bude láska!!!!

J

 

Venované jednému vzbúrencovi-spojencovi, Rebelovi, duševnej dvojičke.... ;)

 

Pre písanie komentárov sa prihláste
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika