Žiješ ako mŕtvy?

Napísal(a) , 02. 02. 2014
Kategória: Škola života

Väčšina ľudí žije, ale v podstate sú mŕtvi. Fyzicky žijú, duševne umierajú.

To neustále sa vyhýbanie strasti a vyhľadávanie slasti vytvára vo vás vnútroné rozpory a nepokoj. Je potrebné si uvedomiť jednu vec a tou je – príjmanie bolesti ako nevyhnutného sprievodcu na ceste osobnostným a duchovným rastom – rastom vás, ako ľudskej bytosti smerom k božskosti J

Áno, je ťažké a bolí to, vidieť o sebe pravdu. Lebo to zabíja vaše ego, vašu falošnú identitu, ktorá sa rozpadne na svetle vedomia. Keď vychádza z tých tmavých miest váš bordel, všetko to, čo nechcete na sebe prijať, vidieť – to všetko je bolestivé, avšak po tejto bolesti, po tomto veľkom odhalení sa dostaví hlboký pokoj, mier a úsmev na tvári.

Nie je to vaša chyba, ani nikoho, že tam ten bordel je. Oni nevedeli a nevedeli ste doteraz ani vy. Teraz je tan správny čas pre vás, ako toto čítate, pozdvihnúť svoj život na iný level – level večného šťastia, lásky a krásy.

Dokedy si budete klamať o sebe a presviedčať o tomto klame svoje okolie, dokedy budete kŕčovito držať tento váš iluzórny svet ega, ktorý je neudržateľný? Dokedy sa budete brániť zmene, ktorá vás odhalí v tej pravej skutočnosti, čistote a nevinnosti?

Ak to neurobíte, budete stále len obete života, nebudete váš život tvoriť a tešiť sa z neho, ale len živoriť a čakať na zázraky budúcnosti – ktoré, ako ste už neraz videli, sa neplnia.

Kto si a čo chceš?

Kto a čo ti ubližuje?

S čím sa nemôžeš zmieriť?

Čo nemôžeš prijať?

Koho nenávidíš?

Koho miluješ?

A prečo ho miluješ?

Na čom všetkom si závislý?

Aké sú tvoje priority?

Si šťastný?

Spokojný?

Radostný?

Rozumieš životu?

Vieš ako fungujú zákony sveta?

Vieš prečo sa ti deje to, čo sa deje?

Kto a čo je príčinou tvojho smútku?

Páči sa ti ľutovať sa?

Alebo chceš vstať, vystrieť sa, nabrať už konečne odvahu a začať niečo robiť?

Buď víťazom tvojho života, nik iný túto vojnu za teba nevyhrá!

Kto si?

Všetko, čo sa deje v tvojom živote vzniká v tebe samom, vonkajšie udalosti sú len odrazom tvojej vnútornej skutočnosti.

Začni prijatím, absolútnym prijatím toho, že všetko, čo sa deje má nejaký zmysel. Je to práve v tej chvíli to najlepšie, čo sa ti môže diať. Je to vždy pre dobro tvoje i všetkých.  Aj keď sa ti to tak vôbec nemusí javiť.

Neodporuj tomu, čo je. Nepopieraj to a nezvádzaj vnútorný boj. Poddaj sa a skutočnosť ti odhalí odpovede na tvoju základnú otázku – prečo?

Niekedy musíš zomrieť, aby si prišiel k skutočnému životu...

Pre písanie komentárov sa prihláste
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika