Šťastná Monika!

Napísal(a) , 05. 02. 2014
Kategória: Škola života

Dnes ráno ma potešil niekto neznámy, nechal mi v schránke to, čo vidíte na obrázku. Papierik s nápisom:

Šťastná Monika!

Inšpiroval ma tak k tomu, aby som napísala, čo je to to moje šťastie a keď večný úsmev na tvári žiari. A tento článok mu venujem - neznámemu darcovi, milému a origiálnemu, s dobrým postrehom, ktorý mi takto pridal k radosti krásneho dňa J

Šťastie neznamená, že sa vám dejú iba príjemné veci. Že váš život je iba sladký, plný radosti a žiadnej starosti. Byť človekom znamená žiť v tomto svete dualít, kde sa deň strieda s nocou, bolesť s radosťou, smiech so slzami, sladké s horkým...

Tým, že sa tejto prirodzenej dualite bránime, vytvárame v našej mysli nešťastie. Myseľ je pôvodca všetkého utrpenia vo svete. Skutočne to nie je nič iné. Tam to vzniká a šíri sa to pekne krásne ďalej.

Ideme pekne po poriadku J

*Byť šťastný je teda stav mysle, je to pozorné vnímanie toho, čo sa deje vo vašom živote, odhaľovanie hlbších súvislostí a následná fascinácia tým, ako to všetko dokonale funguje a do seba zapadá.

*Nič nie je dobré, ani zlé, len myslenie to takým robí. Neprisudzujme preto udalostiam tieto slovíčka a príchute, jednoducho sú udalosti, ktoré vám spôsobujú rôzne druhy pocitov. Tie si uvedomujte.

*Niečo vám ublížilo, vyvolalo to vo vás negatívnu emóciu - je to tu a s tým nič nenarobíme. Základný rozpor a vútorný boj pramení z toho, že sa zlým, nepríjemným emóciam bránime. Lebo to bolí. Avšak tak vzniká ešte väčší odpor a bolesť. Tieto pocity sledujte, skúste sa akoby postaviť za ne a pozorovať, čo s vami vyvádzajú, všetky myšlienky a reakcie iba sledujte. Buďte sami sebe pozorovateľom. A pomaly sa zázračne začnú vytrácať. Načo by tam boli, keď si ich nevšímate, proste sa urazia a odídu J

*Nepopierajte, čo cítite. Nebráňte sa tomu. Máte právo na celú škálu pocitov. Pýtajte sa sami seba na to, odkiaľ pocit prichádza – dostanete odpovede. Človek je skutočne hlboký tvor a má v sebe mnohé veci potlačené, ktoré časom začnú vyplávať na povrch a my sa nestačíme čudovať...

*Príjmite svoj tieňový aspekt, to sú tie vlastnosti, ktoré na sebe nemáme radi a popierame a potláčame ich. Vzniká v nás tak ohromná nerovnováha a sme vychýlení neustále jedným alebo druhým smerom.

*Musíte si uvedomiť jedno a to, že máte všetky druhy energií v sebe – napr. považujete sa za veľmi aktívneho a pracovitého človeka? Tak sa stotožňujete s touto energiou. Avšak, máte aj jej opačnú polaritu a tým je lenivý povaľač J Nebráňte jeho prejavu a užívajte si aj túto svoju časť. Môžete – musíte si dovoliť byť všetko. Vyvažovať tieto energie je práca na celý život, ale stojí za to. Keď ste v rovnováhe, dokážete aj nemožné.

*Neklamte sa – sebaklam je naozaj veľká neúcta voči vám samým. Nevidíte vašu skutočnú krásu a dokonalosť, nevidíte zmysel vašej existencie nevidíte zmysel života, keď neviete, kto ste. Keď sa radšej klamete, aby ste videli pravdu o sebe. A tak klamete seba, druhých, klamete o sebe.... Žijeme vo svete lží. Ja som za čistú, rýdzu, mnohokrát ostrú ako britva – Pravdu.

*Nebuďte obeť. Keď máte tendencie viniť druhých zo svojho nešťastia, verte tomu, že za všetko, čo sa vám v živote deje si môžete sami. A sú to tie udalosti, ktoré vás nabádajú k rastu. Avšak pohodlnejšie je nadávať, je tak? J Nerobte to.

*Nesúďte druhých. Nikdy nevieš, čím si prechádzajú. Nenálepkuj ľudí, nedomýšľaj si, radšej sa pýtaj, keď chceš vedieť. Ľudia nie sú zlí. Nikto na svete nie je zlý. Je to len ich nevedomosť, ktorá sa javí ako zlo. Vedomý človek nikdy neubližuje, lebo vie, že čo robí druhým, robí sebe.

*Nachádzajte v každej strasti semienko pre váš posun. Vítajte práve tie negatívne udalosti s otvorenou náručou. Sú v nich totiž najlepšie ponaučenia. Ovšem, pokiaľ chcete vidieť. Radostné udalosti vás nič nenaučia, učia vás tie bolestné.

*A takéto vyhýbanie sa bolesti je vyhýbanie sa rastu a vývoju vašej mysle a duše. Na svet ste sa prišli niečo o sebe naučiť. A učíte sa prostredníctvom druhých, vo vzťahoch s druhými. Keď sa vyhýbate veciam, ktoré vám môžu priniesť bolesť – vyhýbate sa životu.

*Vyhýbate sa životu, keď chcete iba jednu z dualít. Váš život je potom nudný, mdlý, nemá šťavu, vzrušenie, nebezpečenstvo, neistotu, rebéliu, rozmanitosť, nie je existenciálny. Je mŕtvy a veľmi, skutočne veľmi obmedzený. Možnosti človeka sú pritom nekonečné...

*Istoty a bezpečie neexistujú. Zamilujte si neistotu a nebezepčenstvo. Nikdy neviete, pri krokoch, ktoré robíte do neznáma, kde skončíte. Avšak, vychodená cesta nevedie k novým pastvinám J

*Robte to, čoho sa bojíte. Vy sa bojíte toho, že to nemusí výjsť, že budete sklamaní, a milión ďalších vecí, čo vás brzdia. Zmeňte prístup. Skúste – a keď nevýde, nájdete v tom nejakú školu a choďte ďalej. Zabudnite na to, neťahajte si minulosť do prítomnosti.

*Žite v prítomnosti. Z minulosti sa poučte a budúcnosť?..... J Dôverujte viac Svetu a verte tomu, že sa v ňom deje všetko pre vaše najvyššie dobro. Berte to ako fakt. Bez pochýb.

*Neriešte, čo si druhí o vás myslia. Je vám to nanič. Oberá vás to o energiu, ktorú môžete užitočnejšie spracovať JTo, čo druhí o vás myslia a hovoria hovorí skôr o nich samých ako o vás.

*Buďte sami sebou – to znamená? J Nikto vám nepovie aký ste. To budete vedieť, keď tam dôjdete. Čo robiť? Zničiť všetko, čo nie ste a potom uvidíte, kto ste J

*Hľadajte pravdu o svete, ktorá sa nedá slovami opísať, nájdete ju tak, že uvidíte nepravdy, v ktorých žijete. A takmer celý svet žije v klame, nevedomosti a pekle.

*Dávajte a zdieľajte s druhými svoju radosť. Usmievajte sa – a zo začiatku dokonca aj nasilu, kým sa úsmev nestane vašou druhou tvárou J To nie je nanútenie, je to preto, lebo smiech a úsmev sám o sebe majú liečivú silu. Je krásne, keď potom druhí budú zrkadliť váš úsmev.

*Neľutujte sa a nechcite, aby vás ľutovali druhí. Ľútosť je horšia ako smrť. Utvrdzuje človeka v tom, že v situácii, v ktorej sa ocitol je bezmocný. Nie je to tak. Nikdy to tak nie je. Ako napísal raz krásne môj kamarát – Život vám naloží toľko, koľko unesiete! Na každú situáciu je riešenie. Nič čo je na svete problémom, neexistuje bez riešenia. Zabudli ste? Svet dualít predsa. Každé zlo má svoj opak dobra, čierne-biele, deň-noc a sú vždy stranami jednej mince ;)

*Nečakajte na záchranu, pomôžte si sami. Nikto, žiaden iný človek na svete vás nemôže trvalo urobiť šťastným. Ak, tak dočasne – a potom sa stanete na ňom závislý.

*Nebuďte na ničom závislí. Každá závislosť predstavuje potenciálne utrpenie. Keď sa k niečomu pripútame – či už je to partner, majetok, kariéra, naša sláva, bohatstvo, úspechy atď. stávame sa od toho závislými. A keď to stratíme prežívame bolesť, zomiera časť z nás. To preto, lebo chceme nemennosť v svete, ktorý sa neustále vyvíja a je dynamický!!! Nikdy neviete, kde skončíte, zvykajte si na to. A môžete mať akýkoľvek plán, keď to bude proti plánu prírody, zoberie vám všetko, čo vás odvádza od rovnováhy a vás samých.

*Majte radi ľudí, sú naozaj skvelí. Všetci J Každý vás môže niečo naučiť a preto im buďte vďační. Tým, ktorí vás milujú, tým, ktorí vás nenávidia. Bez rozdielu. A všímajte si, to, čo vám na nich vadí – nemáte kúsok toho v sebe aj vy sami? ;)

*Majte pokoru – poďakujte sa za každú situáciu, ktorá vám príde do života. Nie podľa toho, či sa vám to páči.

*Majte v úcte všetko okolo vás. Počnúc kameňom na ulici...

*Viete čo? Neprestala by som asi nikdy písať tento článok, je toho nekonečne veľa... Tak až nie je článok príliš dlhý... J

Každý chce to šťastie, ale keby vedel, čo všetko sa za tým ukrýva, málokto by to so mnou menil. Narodíme sa šťastní, potom nás zmení táto chorá spoločnosť na nevedome mysliacich, ustráchaných a nešťastných (hovorí sa tomu výchova!) A potom máte čo robiť, aby ste opäť došli k počitaočnému stavu...J

Ale s istotou vám môžem povedať jedno. Nič na svete nestojí za to tak, ako vaše vlastné šťastie.

A možno práve o tom to je – Prejsť peklom, aby si našiel nebo... J

A preto mojou veľkou výzvou je pomôcť ľuďom zvládnuť a skrotiť myseľ, chápať stále viac a viac o zmysle života, aby ten ich, bol dokonalý vo svete, ktorý je mnohými považovaný za nedokonalý... J Je absolútne bezchybný. Je v rovnováhe.

Pre písanie komentárov sa prihláste
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika