Ako ťa zdrogovali a naučili, že nemôžeš byť šťastný

Napísal(a) , 19. 02. 2014
Kategória: Škola života

Nemôžete nájsť to, čo už máte. Vy už šťastní ste. Len to nevidíte, cez tú hmlu, čo máte cez oči a to blato, čo máte v hlave.

Odstráň hmlu, blato tiež a uvidíš.

Čo všetko ste ochotní urobiť pre vaše šťastie, slobodu a radosť? Čo všetko vás stiesňuje a zväzuje?

Ste ochotní skutočne odstrániť tieto príčiny? Dokážete opustiť školu, vzdať sa titulov, odísť z práce, vykašľať sa na vašu falošnú identitu, vykašľať sa na to, čo si o vás kto myslí, vzdať sa uznania spoločnosti a tak ďalej – vzdať sa akéhokoľvek záväzku voči komukoľvek a čomukoľvek?

Skutočné šťastie je stav bez záväzkov. Bez lipnutia. Bez pripútanosti.

Môžete mať milión túžob, ale keď sa nesplnia, nezasiahne vás to a neurobí vás to nešťastnými.

Lenže vy stále trváte na presvedčení, že šťastie je to – keď dostanem to, čo chcem. To nie je šťastie, to je chvíľková eufória, za ktorou nasleduje prázdno a prepad a túžba po ďalšom vzlete J Je to len vzrušenie, zábava, potešenie. Skutočné šťastie je byť nad nimi. Ste vyrovananý a spokojný človek, s príchodmi a odchodmi vo vašom živote.

Ako byť večne radostný? Je to tá najjednoduchšia vec na svete. Zbavte sa svojho ega. Svojej hlúpej predstavy o sebe, o svojej dôležitosti, prípadne o svojej úbohosti a osudu trpiteľa. Absolútne neriešte to, čo si kto o vás myslí. S vami to naozaj nemá nič spoločné. Je to jeho interpretácia vás, cez jeho osobné hmly a blatá. Nie je to skutočnosť.

Radosť a šťastie je vo vás a od vás by malo prirodzene vyvierať. Ale vy máte strach. Máte strach sami pred sebou. Prejaviť sa, urobiť zo seba idiota, robiť nezmysly a smiať sa na čom chcete. Vy potrebujete, aby vám vaše okolie prejavovalo uznanie a aby ste zapadali do stáda oviec.

Buďte ako ten lev z príbehu. Lev sa narodil medzi stádom oviec. Vyrastal s nimi, robil všetko ako ovce. Raz išiel okolo stáda lev a keď ho uvidel, zobral ho k jazeru a ukázal mu jeho odraz vo vode. Keď sa lev zbadal, zareval a už nikdy nebol ovcou. Nech je rev leva vašou vnútornou revolúciou!

Uvedomte si jednu vec. Zdrogovali vás. Od malička vám dávali extra dávky drog. Droga s menom súhlas, prijatie, potvrdenie, uznanie, sláva, niečo dokázať, byť lepší, víťaz, majster sveta, vesmíru!

Prosím vás, nechcite byť lepší ako ostatní. Je vám to nanič. Oberá vás to o mega veľa energie, ktorú musíte neustále investovať do udržania umelého udržania fiktívneho obrazu o sebe.

Moja ovečka, ak sa budeš správať tak, ako chceme my, budeš dobrá ovečka! Možno dostaneš aj cukríček a pochvalu. A Ty budeš šťastná, lebo Ti dáme, po čom túžiš. Lebo tak ťa nadrogovali. Lebo bez tejto drogy nemôžeš žiť. Ale beda ti, ak nebudeš robiť, čo očakávame.

Rozumiete tomu? Budeš šťastná, keď ti dovolíme? Chápete ten hnus? Niekto vám ide dovoliť byť šťastným, resp. nešťastným???!!! A vy im dobrovoľne dávate tú moc! Ideš udržať obraz, ktorý ma niekto o tebe? A načo? Preboha k čomu ti to je? Veď sa zadusíš. Si priškrtený a nemôžeš dýchať, zatiaľ čo čas tvojho žitia plynie a je v nenávratne. Začni teraz a rozbíjaj imaginárne otroctvo!!!

Človek, veď môžeš lietať po oblohe slobodne ako orol, ale ty sa plazíš po zemi. Môžeš byť ten najslobodnejší, ale si zviazaný imaginárnymi reťazami a okovami.

Zobuď sa, lebo keď príde den smrti, pochopíš, na čo ti to všetko bolo. Na jedno veľké nič. Keby ti povedali, že máš pred sebou pol roka života, čo z toho, čo robíš teraz by si robil? Na čom všetkom by ti záležalo? Stále by si si pýtal súhlas, čo môžeš a čo nie? Stále by si udržiaval falošný obraz o sebe?

Nemyslím. Myslím, že by si bol ako urvaný z reťaze. Že by si povedal všetkým to, čo si vždy chcel. Že by si vyviedol tie najbláznivejšie veci. Že by si robil, po čom v hĺbke túžiš...

Teraz dobrovoľne zomieraš. Kým sa nezobudíš zo sna tvojej smrti. Dal si to nejcennejšie, čo máš, tvoje šťastie, radosť do rúk okoliu. A hráš, ako oni dirigujú. A tešíš sa z toho, že dobre hráš. Lenže hráš nie podľa seba, ale podľa nich. A myslíš si, aký si úžasný, keď ťa uznajú. V skutočnosti si úbohý. Pretože si ako robot, ktorý koná automaticky na povely.

Vykašli sa na obmedzenia v tvojej hlave, nech  svetlo presvieti a rozpustí tú hmlu, čo máš na očiach a nech blato z tvojej hlavy na večne časy vytratí sa! To ti prajem z celého srdca. A buď človekom! Slobodným! Revolučným! LEV! A nie ovca!

A miluj. Slobodne. Bez očakávaní.

Myslíš si, že zmyslom života je byť milovaný???!!!

NIE! Zmyslom života je MILOVAŤ! Všetko ide od TEBA, ČLOVEK!

Pre písanie komentárov sa prihláste
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika