Vedomý vzťah lieči láskou, nevedomý zabíja lásku

Napísal(a) , 25. 02. 2014
Kategória: Škola života

Vzťah dvoch vedomých ľudí:

Príde k nejakému konfliktu, stretu. Ona pocíti bolesť.  Pozerá sa naňho a uvedomuje si 2 veci.

a) táto negatívna emócia je vo mne, s mojim partnerom nemá nič spoločné. On ju len vytiahol na povrch, aby sa ukázala na svetlo a vyliečila sa. Ďakujem mu za to, že mi ukázal, kde mám ešte niečo nevyriešené. Je to krásne, mať takýto liečiteľský láskavý vzťah.

b) táto negatívna emócia bola spôsobená tým, že môj partner na mňa hodil „niečo zo svojho bordelu“ niečo, čo ma nevyriešené a nesúvisí to absolútne so mnou. V hneve bol nevedomý a preto ho nebudem viniť, že mi spôsobil bolesť. Lebo viem, že vedomý človek nikdy nikomu nemôže ublížiť. Precítim s ním jeho momentálny hnev, vypočujem si, ale stojím kvázi bokom. Som mimo, lebo viem, že sa ma jeho bordel nedotýka, že to, čo hovorí nemá so mnou nič spoločné. To sa ozýva z neho niečo iné, stará rana atď. Je to niečo v ňom. Keď sa partner upokojí a stane sa znovu vedomým, poviem mu, že to čo sa stalo súvisí s tým, že nie je niečo v jeho vnútri doriešené, nech sa na to pozrie, nech to precíti a pochopí – pochopenie, prečo reagoval tak, ako reagoval to prepustí. Vedomý partner je tak vďačný, že ste vytiahli jeho tmu na svetlo a pomohli mu tak opäť vyrásť.

Tomuto hovorím skutočná, zrelá a bezpodmienečná láska. Ktorá dovedie dvoch uvedomelých ľudí na vrchol blaha. Je to vzťah bez klamu, je stále čistejší a oduševnelejší. Partneri nekolísajú striedavo medzi nenávisťou a láskou. Toto je skutočné porozumenie a vzťah čistej nepoškvrnenej lásky, kde sa lieči náš emocionálny bordel v blízkom vzťahu s druhým človekom. On nám krásne zrkadlí naše vnútro a vyťahuje na povrch potlačené emócie, rany, ktoré je potrebné doliečiť a náš vzťah je nebeský a nie pekelný.

A vzťah dvoch nevedomých ľudí:

Hádka.

Ona: Ty sviňa necitlivá, ubližuješ mi, nenávidím ťa, ako sa môžeš tak správať, prečo nemôžeš byť taký xyz.... výčitky, výčitky, výčitky

On: Vôbec nič nechápeš, neznášam ťa za to, prečo nemôžeš byť taká a taká, toto je zlý sen, kašlem na to, so ženami sa to nedá. Nervy, nervy, nervy

Hádka. Urazenosť na oboch stranách. Čakanie, kto sa ozve prvý. Zbytočná hrdosť, dorobenosť a dôležitosť, kto z koho, kto bude hrdina a kto ponížený. Sľuby, prosenia o prepáčenie, kvety, bedňa piva, zmierenie.

A ako tak bude plynúť čas, príbeh sa znova zopakuje. A ideme dookola. Hádka. Ona. On.

Pýtam sa, je to normálne? V tomto svete plnom nevedomých ľudí zjavne áno. Je to choré. Ako si vieme ublížiť, ako sa nechceme pozrieť na seba a viniť neustále druhého z nášho bordelu.

Je to takto: On aj Ona majú v sebe určité vrstvy emocionálneho bahna, rán minulosti, presvedčení, domnienok – jednoducho čo sa na vás za tie roky života v nevedomosti nalepilo.

A potom sa títo dvaja nevedomí bahenní  ľudia stretnú. A kým sa nestanú vedomými, nebude ich vzťah trvalo krásny a pokojný. Bude plný nevyliečeného jedu, ktorý potom vystrieda snaha sa zlepšiť (keď je to nevedomá snaha, vytvára len ďalšie bahno). A na chvíľu sa to upokojí a potom zas. A potom sa buď na to vykašlete a pôjdete do ďalšieho nevedomého vzťahu, kde to bude o tom istom, alebo sa konečne prebudíte.

Vzťah dvoch vedomých ľudí je sen. Aj keď sa objaví bolesť, krásne ju vedia vyliečiť. A je to pokoj, mier a blaho. Je to skutočná láska. Vzťahy nevedomých ľudí sú väčšinou dramatické, závislé a majetnícke.

Pre písanie komentárov sa prihláste
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika