Dôverovať, či nie? To je otázka! Náš tip

Napísal(a) , 25. 02. 2014
Kategória: Škola života

Dôverovať, či nie? To je otázka! a veľmi obtiažná...

Dôverovať v dnešnom svete, kde sú ľudia plní predsudkov, klamov, sebaklamov a faloše je naozaj náročné.

Človek musí mať skutočne vysoko citlivú vnímavosť, aby odhalil, kedy by mohol byť oklamaný.

A nie je byť oklamaný ako oklamaný.  Klamstvá môžu byť zámerné, milosrdné, nevedomé...

Ako potom dôverovať v tomto svete?

Dôvera tu buď je, alebo nie je. Ak nechcete mučiť vašu hlavu a telo desivými myšlienkami a predstavami, jednoducho verte. Alebo neverte. Nevytvárajte si však v hlave rôzne závery typu čo ak. Bude vás to trápiť. Máme tendenciu vytvárať katastrofické závery, keď sa niečoho bojíme. Kašlime na to, radšej zamerajme našu pozornosť na niečo príjemné.

Jedno je fakt a to, že každý človek túži robiť to, čo chce. Sú typy, ktoré stratia seba a nasilu si vnucujú niečo, čo nechcú a necítia – pre dobro a zachovanie vzťahu s druhými a sú typy, ktorým to je jedno a robia to, čo sa rozhodli, že robiť budú.

Prekérna situácia? Ani nie, skôr je to fakt a pravda o ľuďoch vo svete. Neriešte, čo robia druhí ľudia, sledujte, čo robíte vy. Pretože akí ste, takých ľudí si do života priťahujete. A ak vám ich konanie zasahuje do vašej slobody a nie je to v súlade s vašimi predstavami o svete a vzťahoch, ukončite to s nimi.

Svet je plný lží. Pýtajte si vždy pravdu. Aj za cenu bolesti. Pravda oslobodzuje a uľavuje duši od prípadného trápenia a zmätku.

Ak ste sami dôveryhodným človekom, môžete dôverovať aj vy druhým. Preto nezraďte nikoho, pretože tým v prvom rade zrádzate seba. Človek, ktorý dokáže byť verný sám sebe, nemôže byť neverný nikomu inému.

Majte na pamäti slová Honoré de Balzaca – Láska žije len z dôvery.

A viete skôr to býva tak, že častejšie vás oklame nedôvera ako dôvera J

Dôverujte ľuďom a oni vás nesklamú. Správajte sa k nim ako k skvelým osobnostiam a oni svoju skvelosť preukážu. Ralph Waldo Emerson

Ja verím vo vás. V každého jedného.

Pre písanie komentárov sa prihláste
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika