Víťaz a porazený

Napísal(a) , 30. 03. 2014
Kategória: Škola života

Na margo prezidentských volieb...

Keď niekto sa teší z víťastva nad druhým, keď niekto chce porážať, byť lepší, byť najlepší, byť prvý - nad ostatnými...

Uvedomujete si otrasnosť tejto situácie?

Niekto je šťastný na úkor niekoho nešťastia? Niekto vyhrá, lebo niekto prehrá? Niekto je silnejší, lebo niekto je slabší? Načo toto porovnávanie a súperenie? Len sa zväčšuje vzdialenosť a priepasť medzi ľudskými bytosťami, ktorá je v dnešnej dobe dosť veľká. Ľudia necítia vzájomnú jednotu, ktorá je prirodzená životu a prírode. Namiesto toho je svet plný súperenia, túžby po moci a ovládaní druhých, zištných obchodných vzťahov, vypočítavosti a manipulácie.

A prečo chce byť niekto prezident? Vodca štátu? Nad všetkými? Jeden môj kamarát poznamenal: Monika, povedzme si na rovinu. "Čím väčší pocit komplexu menejcennosti, tým väčšia túžba po dobytí sveta.“ Niečo na tom bude pravdy. Stačí si spomenúť na Hitlera, Napoleona atď.

Je smutné tešiť sa z víťazstva, ktoré nesie so sebou porážku druhého a smútok druhého. Je to choré a zvrátené – ale dnešnému svetu prítomné.

Radšej sa staraj o to, aby si ty sám dnes bol lepší ako si bol včera.

Mali by sme sa radšej zaujímať o porazenie samých seba a víťazstvo nad nami samými, nad povznesenie sa nad naše prízemné túžby a šíriť do sveta skutočné hodnoty – lásku, dobro, spolupatričnosť, vzájomnosť...

Nepotrebujem počuť ani jedno slovo od nového pána prezidenta Slovenskej Republiky, stačí mi cítiť, čo z neho vyžaruje. Je tam obrovská túžba po moci, agresivita a rôzne druhy ďalších prízemných energií, ktoré z neho v záchvate šialenstva po víťazstve len tak sršia...

Ale je skutočne jedno, kto je naším prezidentom. Aj keď by ním bol sám Džingischán, vašu vnútornú slobodu vám nemôže nik na svete vziať J

SVET POTREBUJE PREZIDENOV LÁSKY A SRDCÍ! 

Pre písanie komentárov sa prihláste
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika