Myseľ je produkt minulosti a budúcnosti. A je plná lží

Napísal(a) , 08. 04. 2014
Kategória: Škola života

99% záverov, ktoré vyprodukuje vaša myseľ sú klamstvo. Sú nepravidvé, neskutočné a na míle vzdialené od pravdy. To je strašné zistenie, čo?

Človek nikdy nevníma skutočnosť aká je, ale cez filter jeho mysle, ktorá mu bola nainštalovaná už v rannom veku. Mnoho ľudí, väčšina ľudí nemá ani poňatia, ako vo svete fungujú. A to je chyba  a to je smutné, pretože nemajú na výber. Myslia si, že život, ktorý žijú tak ma byť. Že ináč byť nemôže. Tak vás naprogramovali. Každý váš úsudok, každé vaše rozhodnutie pochádza z informácií, ktoré sú dávno minulosťou, ale boli vám vštepované a podávané ako samozrejmosť.

Vo veku, keď ste si osvojovali myslenie, keď ste začínali rozprávať a vnímať svet ste mali mnoho otázok, na ktoré ste dostávali odpoveď. Odpovedali vám rodičia, susedia, kamaráti, školy, učitelia, televízor, internet, farári, babky, dedkovia atď.  V tom veku, keď ste si vytvárali váš svet ste nemali na výber. Jednoducho ste verili tomu, čo vám hovoria. Pár príkladov :) - nikdy never ľuďom, čo povie pán farár je sväté, dodržuj prikázania božie, nezačínaj si nič s mužmi, chlapi sú zlí a ženy klamú, peniaze sú zlé a bohatí svine, život je ťažký a nemôžeš si vyberať, na chleba sa ťažko robí, vysoká škola je dôležitá, si neschopný, si hlúpy, si najkrajší a najmúdrejší atď. Jednoducho závery a úsudky kade-koho. A dieťa, ktoré ešte netušilo, že má možnosť voľby začalo tak popisovať svoju tabulu rasu. A čím všetkým je popísaná, niektoré mysel sú naozaj hrôzostrašné a deštruktívne, plné zloby, násilia a hnevu.

Ako z toho von? Jednoducho, ísť do každej situácie nanovo. Aj keď vám bude myseľ navrávať – to je tak a to je onak, nepočúvajte ju. Jednoducho sa naučte neveriť tomu, čo vám hovorí váš hlas- je to totiž hlas minulosti, ktorý nepatrí vám ale mnohým iným, ktorí vás takto veľmi obmedzujú.

Človek nemá hraníc, jeho vedomie je neobmedzené, ale on sa sám zatvára do klietky! Aká škoda! Aký premrhaný život!

Začnite rozbíjať staré presvedčenia a nech vás vedú viac pocity a intuícia, ako myseľ . Tie vedia oveľa viac. Intuícia je vaša najvyššia inteligencia, naučte sa ju počúvať. Je vždy popredu a aj keď vám logicky nič nemusí sedieť, ona vie, prečo musíte urobiť to, či ono – pretože je to vhľad z budúcnosti.

Máte v sebe tak neuveriteľne krásne danosti, len táto spoločnosť a doba uviazla v mysli. Je ňou zotročená. Myseľ je skvelý pomocník, ale niekedy vás oberie o množstvo krásnych vecí v živote. Je schopná pospájať už poznané, ale čo sa týka nepoznaného je úplne bezmocná. Uvedomte si to a pocítite náhle obrovský kus slobody – oslobodenia sa od stotožňovania sa s myslením.

Myseľ nepozná prítomnosť, myseľ je produktom minulosti a budúcnosti. Prítomnosť je vedomie, je čistý nepoškvrnený vhľad bez analýz. Jeden jediný okamih pravdy.

Pre písanie komentárov sa prihláste
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika