Moja babka hovorievala, nebuď dôležitý ako hovno na lopate

Napísal(a) , 18. 12. 2013
Kategória: Škola života

Všetká česť tejto žene, milovala som ju a milujem aj naďalej, aj keď nie je už medzi nami. Bola to tá najväčšia optimistka, akú som kedy poznala. Všetko dokázala obrátiť na humor. Toto som zdedila po nej J Babka, ďakujem, si jednička s nekonečne veľa hviezdičkami! :*

A čo som to chcela? Ahaaa! Akí sme len my všetci dôležití!

Načo nám je pocit vlastnej dôležitosti? Dávame tak našu česť a hodnotu do rúk nášho okolia. Naši páni budú potom tí, ktorí nás podľa svojho aktuálneho rozpoloženia buď vychvália, alebo zhodia pod čiernú zem.

Ja nechcem byť bábkou! Ani náhodou! Aby ma potiahli raz za šnúrku „dobrého pocitu“, potom raz za šnúrku „zlého pocitu“ a to len tým, že mi raz povedia: „SI SUPER“ a potom „SI STRAŠNÁ“ – to čo je toto? Nesloboda totálna. A keď budete potrebovať hodnotenie okolia a bude na ňom závisieť váš pocit vnútornej pohody môže ísť do hája pekelného... Aj ja som tak robievala a snažila sa byť vždy inou, takou, akou som predpokladala, že ma budú brať, uznávať, že sa budem páčiť a podobne somariny.

Dnes sa môžem na to akurát viete čo, aj bez prepáčenia...

Je mi to na nič. A tak isto aj vám. Konajte z lásky, súcitu, srdca – nemôžete nikdy urobiť nič zlé. Konajte z hnevu, nenávisti, závisti a budete zažívať samé strasti. Ako som už spomínala, ako môžete čakať, keď sejete hnoj, že budete žať krásne ruže? Nežijeme v krajine rozprávok...

Rozprávkový život si však môžete urobiť tým, že zmeníte pohľad na svet. Všetko je vo vás, nič nie je mimo. Vaše pocity patria len vám – druhí s nimi nemajú nič spoločné. A keď vás niekto sklame – je to len váš problém, pretože ste si vytvorili predstavu o človeku a jeho konaní a on tak neurobil a vy ste sklamaní z vašej predstavy o ňom a to je len váš problém.  On je aký je a vy tiež a je to dobré.

A potom ešte hovoríte, že ľúbite. Neľúbite, ste sebci, lebo požadujete, aby sa ľudia správali, ako chcete vy, aby robili a nerobili, čo chcete, aby boli takí onakí, inakí, makoví... Chcete len vlastné dobro. A týmto druhom tyranie utešujete seba, manipulujete, ovládate, aby vám samým bolo dobre. Aj ja som tak robila, každý tak robí, kým sa neuvedomí.

Hľadať vlastnú hodnotu a potvrdenie vo vonkajšom svete, v jeho uznaní, resp. neuznaní je ten najväčší trest pre vás, to najväčšie otroctvo. Veď dávate tak moc nad sebou do rúk iným.

Komplimenty? Urážky? Berte to za jedno, nehovorí to o vás, ale o tom, ako sa cíti človek, ktorý vám to vyjadruje. A potom ešte aby ste boli vždy takí, ako vás ohodnotili a potom máte koniec koncov z toho stres.

Nežite v ilúzii a neopájajte sa ňou. Potom budete celý život plakať cez smiech a smiať sa cez plač. Načo.

Každý z nás je dôležitý. Je tu na tomto svete a tvorí jeho súčasť. Vďaka za každého človeka na tejto planéte. Neporovnávajte sa, nesúťažte, nekonkurujte si. Tešíte sa z toho, že niekoho porazíte? Že niekto ostane smutný, druhý, pokorený?  Veď to je kruté. Pestujte priateľské vzťahy, založené na úcte k človeku. Či už ide o vzťahy partnerské, obchodné, milenecké, kamrátske, rodinné – akékoľvek!

Každému sa dostane podľa jeho zásluh. Čo zaseješ, to zozneš a toto sa oklamať nedá :)

Pre písanie komentárov sa prihláste
 
 

Partneri

miaphotography

upbook

vip-fit

eugenika